Otylia Jędrzejczak jakiej nie znacie

Otylii Jędrzejczak nikomu nie trzeba przedstawiaćOtylii Jędrzejczak nikomu nie trzeba przedstawiać. Genialna pływaczka, medalistka Igrzysk Olimpijskich, rekordzistka świata, wielokrotnie wybierana najlepszym sportowcem Polski… Jednak sukcesy pływackie to nie jedyne aspekty życia, którymi sportsmenka chciałaby podzielić się ze swoimi fanami. W najnowszej autobiografii pt. “Otylia. Moja historia” Jędrzejczak kreśli szeroką panoramę świata sportu, który potrafi być zarówno piękny, jak i niezwykle brutalny.

Każda róża ma kolce

Życiorys najlepszej polskiej pływaczki pełen jest wzlotów i upadków. Niesamowite sukcesy sportowe i śmierć brata, słodycz wygranej i gorzki smak niespełnionych ambicji, zachwyt opinii publicznej i anonimowy hejt w internecie. Otylii Jędrzejczak nieobce jest dźwiganie na barkach ciężaru sławy i zmaganie się z przeciwnościami losu. Autorka odsłania przed czytelnikami kulisy swojego życia zarówno zawodowego, jak i prywatnego ukazując cienie i blaski życia na piedestale. Z kart tej wciągającej, 400-stronicowej historii dowiadujemy się o wyczerpujących treningach, mozolnej drodze na szczyt, zawirowaniach uczuciowych i osobistych rozczarowaniach, które odcisnęły głębokie piętno na życiu genialnej pływaczki.

Nieznana twarz sportsmenki

Otylia. Moja historia” nie jest standardową autobiografią. Autorka zaprasza czytelnika w ciekawą podróż nie tylko po swoich sukcesach sportowych, ale także po swoim świecie wewnętrznym, pełnym niepewności, dylematów i rozterek. Osobiste fragmenty pamiętników, listy do brata i próbki poezji przedstawiają Jędrzejczak jako osobę wielowymiarową i rzucają światło na jej nieznaną dotąd, artystyczną naturę. Obok nieugiętej zawodniczki, którą znamy z pierwszych stron gazet, dostrzegamy także wrażliwą kobietę skłonną do drobiazgowej analizy otaczającej jej rzeczywistości. Szczera, pierwszoosobowa narracja i ciekawie poprowadzone wątki sprawiają, że autobiografia staje się intymną opowieścią szeptaną do ucha czytelnikowi.

Historia, która inspiruje


Jednak autobiografia nie ma na celu wyłącznie opowiedzenia historii życia pływaczki. Zgodnie ze słowami Jędrzejczak, książka powstała z myślą o tych, którzy znajdują się w kryzysowym momencie swojego życia i czują, że zabrnęli w ślepą uliczkę. “Otylia. Moja historia” jest bowiem lekturą, która daje nadzieję i pokazuje, że z każdej, nawet najbardziej skomplikowanej sytuacji można znaleźć wyjście. W takim kontekście autobiografię sportsmenki można traktować niemal jako poradnik, który inspiruje do traktowania porażek jako nieodłącznej części życia każdego człowieka i pokazuje, że po każdej, nawet najgorszej burzy w końcu wychodzi słońce.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com